Dovolená » Tunisko 2011: dovolená v Tunisku NEJLEVNĚJI !!

Tunisko, stát v severní Africe, je snem snad všech cestovatelů. Poslechněte volání dálek a vydejte se na cestu! Po cca 2,5 hodinách letu se ocitnete v bezpečné arabské zemi, ve které je levně a navíc si docela dobře vystačíte se znalostí angličtiny.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená v Tunisku 2011 - vyhledávání


Tunisko je lahodným cestovatelským koktejlem namíchaným z arabského životního stylu s odlišnými zvyky, hodnotami a rituály. Tato brána k poznání arabského světa v sobě snoubí krásu měst na pobřeží, historii monumentálních památek, pohodlí letních sídel, pláže s velejemným pískem a nekonečný žár slunce. V Tunisku se odjakživa střetávaly rozdílné světy. Tunisko je zkrátka podmanivou a nezapomenutelnou zemí.

Po staletí se tu mísily punské, římské a turecké vlivy. 19. století přineslo francouzskou kulturu.

Sezóna v Tunisku trvá od května až do října. Na jaře je moře sice ještě docela studené, zato léto v Tunisku je jako stvořené k uspokojení cestovatelských vášní.

Necítíte-li se na rozpálených plážích zrovna nejlépe, zchladit se můžete třeba v křivolakých uličkách Mediny, opevněného centra starého města, ve 3. největším a snad i nejstarším městě Tuniska, v přímořském městě SOUSSE. U šálku mátového čaje vydržíte klidně celé odpoledne, protože ta atmosféra vás prostě pohltí. Úkryt před slunečními paprsky najdete v Sousse i v kvetoucích zahradách a malých parčících. Ještě než vzniklo samotné město, byl v 8. století postaven Ribát, klášter (též opevněná pevnost), který dodnes třeba spolu s Velkou mešitou na okraji města přitahuje davy turistů.

A navštvívili jste už místní súk? Že nevíte - co a kde máte hledat? Súk neboli tržiště představoval odjakživa neodmyslitelnou součást arabského světa. Kousek za městem se velké oblibě těší pravidelný nedělní trh. Procházku po historii zakončete na místních zlatavých plážích.

Působivým zážitkem je i pohled na římské koloseum EL JEM. Nedělejte si starosti, Afriku kvůli této stavbě ze 3. století opouštět nemusíte. Tato velmi zachovalá aréna se vypíná uprostřed obyčejného města v jižní části středního Tuniska. Domy okolo amfiteátru působí tak trochu zanedbaným dojmem, nemusíte se tedy bát ultramoderních komplexů, které by rušily přítomnost historie.

Druhým největším městem Tuniska je přístavní město SFAX. I tady má Medina s mocnými hradbami stejné orientální kouzlo jako v Sousse. Navíc ceny suvenýrů a služeb jsou o poznání příznivější, proto by byla škoda trávit celé dny na pláži.

Nelze zmiňovat velká města Tuniska a opomenout TUNIS, hlavní město Tuniska na severu Afriky. Máte-li možnost srovnávat, dáte určitě za pravdu těm, kteří hovoří o naprosté jedinečnosti Tunisu v porovnání s ostatními městy islámského světa. Kosmopolitní Tunis vám vyrazí dech svou pestrobarevností. Vždyť vedle sebe v dokonalé souhře funguje maurský minimalismus, otomanské arkády, stavby ve stylu "art nouveau" a "art deco", které o starých dobách šeptají moderním mrakodrapům. V Tunisu se toleruje západní styl oblékání, takže až si vyjdete do kavárny CAFÉ M´RABET, klidně můžete odhalit kousek opálené pokožky. Toto populární místo schůzek se ukrývá v Medině, jejíž poklady (mj. obytné domy, svatyně, ...) se staly památkou světového kulturního dědictví UNESCO. Vyznavači Hvězdných válek George Lucase si na mapě nikdy nezapomenou vyznačit místo, jehož design figuruje v této slavné filmové sérii, velmi moderní a zajímavý hotel HOTEL DU LAC.

V Tunisu ochutnejte cosi z tradiční kuchyně. Ve starém maurském domě, v restauraci DAR EL JELD, si objednejte "kabkabou" a už se jen těšte na chutnou rybu s cibulí, rajčaty, pepřem a pikantními severoafrickými olivami.

Jsou-li vám krásy měst cizí a vyhledáváte-li mnohem raději komfort letovisek, zkuste to v nejjižnějším letovisku ZARZIS nedaleko ostrova DJERBA. Oko evropského návštěvníka určitě potěší berberský večer s folklorem v beduínském stanu. Přímo na pláži stojí pětihvězdičkový hotel ODYSÉE RESORT. Hovoří se o něm jako o jednom z nejoriginálnějších v celém Tunisku.

Jemný zlatý písek a teplé moře hledejte na jihu Tuniska, sever se skalnatým i písečným pobřežím vám určitě vřele doporučí každý nadšenec potápění.

Amatérští potápěči se scházejí v oblasti kolem TABARKY na severu Tuniska. Na plážích se zabavíte i u windsurfingu, půjčit si lze šlapadlo, vodní skútr anebo katamarán. A komu by se nelíbila představa západu slunce viděného z koňského hřbetu! Pokud se vám podařilo ušetřit ještě nějaký obnos, chtějte vidět největší poušť světa - SAHARU. Dojeďte na jih až k městečku DOUZ, za nímž jsou již jen kopce nekonečných dun. Fotka na hřbetu dromedára zkrátka nesmí ve vašem albu z dovolené chybět. Každá poušť dobře ukrývá své zelené oázy, na Sahaře je to CHEBIKA, TAMERZA a MIDES.

Poutavou historickou památkou Tuniska, která vešla ve známost snad hlavně díky vládě Julia Caesara, je také KARTÁGO. V blízkém okolí Kartága pátrejte po malebné modrobílé vesničce SIDI BOU SAID s proslulou kavárnou CAFÉ DE NATTES. Dalším pokladem Tuniska je MATMATA, vesnice na severním okraji DAHARU, v níž lidé pořád žijí hluboko v zemi a kde se i vy můžete ubytovat v podzemním hotelu.

Tip na závěr: Podzimní splíny spolehlivě zaženete na opravdu slunečné DJERBĚ, na největším ostrově severní Afriky, který patří Tunisku. Je tady příjemně po celý rok, nic vám tak nebude bránit užít si krásnou dovolenou!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Tunisku: