Dovolená » Ukrajina 2011: dovolená na Ukrajině NEJLEVNĚJI !!

Ne! Hlavně nepřestávejte číst, neříkejte si, že je Ukrajina jen nudnou zemí, která vám, náročným cestovatelům, nemá co nabídnout. Sami se již během první návštěvy Ukrajiny přesvědčíte, že to přeci vůbec není pravda. Ukrajina, země ležící ve východní Evropě, dokáže nadchnout i toho nejnáročnějšího cestovatele. Máte-li alespoň trochu cestovatelského ducha, ani na chvíli nezapochybujete o tom, že navštívit Ukrajinu je skvělý nápad!


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Ukrajině 2011 - vyhledávání


Letos v létě se vydejte třeba do některého z letovisek na KRYMU. Krym svému exotickému nádechu, příjemnému podnebí, panenské přírodě a nespočtu historických památek vděčí za to, že již dlouhá léta patří k nejoblíbenějším místům na Ukrajině. Jižní Krym si už začátkem 60. let 19. století oblíbily vyšší ruské společenské vrstvy a to včetně carské rodiny. Jsou místa, na která zapomenete hned po prolistování katalogem některé z cestovních kanceláří. A jsou i taková, u nichž zjistíte, že by byla škoda je alespoň jednou nenavštívit. Taková jsou i letoviska JALTA, SEVASTOPOL, SUDAK, ALUPKA, ARTĚK či ALUŠTA.

Jedinečným letoviskem Krymu je právě zmíněná Jalta. Jalta leží v přírodním amfiteátru u mělkého zálivu otevírajícího se k jihu, do ČERNÉHO MOŘE. Jaltu obklopují zalesněné KRYMSKÉ HORY. Svou pozornost nasměrujte třeba i k letovisku SEVASTOPOL - neboli k "carskému městu". Nedaleko tohoto přístavního města si prohlédněte ruiny antického města CHERSONÉSOS, které je bývalou kolonií starověkého Řecka.

Kolikrát vás už něco překvapilo tak příjemně, že jste neměli slov? Tyto pocity možná budete mít při pohledu na některé z ukrajinských měst. Hlavním a zároveň největším městem Ukrajiny je KYJEV. Neokázalou eleganci Kyjeva poznáte během plavby po největší ukrajinské řece DNĚPR. Kyjev, starobylé město, patří k nejstarobylejším městům v Evropě vůbec. Historické centrum Kyjeva se rozkládá na pahorcích nad západním břehem Dněpru. Je libo procházku po historických památkách? Prohlédněte si třeba CHRÁM SV. SOFIE z 11. stol.

Na Ukrajině to vypadá, jako by se zastavil čas. Nechte se pozvat do nádherných hor, rozlehlých nížin i k chytání bronzu na prostorných písečných plážích. Ukrajina na vás zapůsobí i v zimě. Spoustu zábavy si užijete během nespočtu zimních sportovních radovánek. Už jste přišli na chuť snowboardingu? Byť Ukrajina nefiguruje na předních příčkách vyhledávaných destinací, neznamená to, že byste ji měli opomíjet. Díky zrušení vízové povinnosti vám odpadnou starosti s časnou přípravou výletního plánu.

Na Ukrajině se zúčastněte některé z venkovských slavností a okuste cosi z tradiční ukrajinské kuchyně. Základem nezaměnitelné chuti ukrajinských pokrmů jsou kvalitní suroviny. Výborný je boršč, pelmeni, plněné pirohy i varenyky.

Nezapomenutelná je také procházka v některém z ukrajinský měst. LVOV, ODĚSA, POLTAVA, KAMENEC PODOLSKÝ. Kosmopolitního a optimistického ducha má město ODĚSA, významný černomořský přístav.

Ani s tou největší pečlivostí nelze vyjmenovat všechny krásy a lákadla Ukrajiny. Je jen na vás, chcete-li se věnovat horské turistice či raději poznávat zachovalou ukrajinskou architekturu. Ale vlastně proč vybírat, na Ukrajině můžete vše spojit v jedné jediné dovolené!

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Ukrajině: