Dovolená » Zakynthos 2011: dovolená na Zakynthosu NEJLEVNĚJI !!

"Kaliméra" neboli "dobrý den"! Vítejte na 3. největším ostrově Jónského souostroví. Zakynthos je pulzující a poklidný ostrov v Řecku. Na tomto překrásném ostrově byste měli mít oči neustále otevřené i proto, že vás na každém kroku budou provázet překrásné přírodní scenérie, pohostinní obyvatelé se svým specifickým životním stylem, oblíbená letoviska, pláže s jemným pískem i romantické vesničky. Nudit se rozhodně nebudete - a to ať už se vydáte za památkami, kterých je tu požehnaně, za bohatým a rušným životem nebo za poznáním poutavého podmořského světa.


> Vyhledat nejlevnější zájezd z nabídky 200 CK
   Dovolená na Zakynthosu 2011 - vyhledávání


Každý, kdo zamíří na Zakynthos, ví, že nejméně jeden celý den věnuje návštěvě stejnojmenného hlavního města na západním pobřeží ostrova. Město Zakynthos bylo vystavěno v benátském stylu s typickými domky. Je jen a jen na vás, zda nejprve zamíříte na prostorné náměstí do některého z muzeí, vřele doporučit lze v centru města prohlídku nádherné budovy BYZANTSKÉHO MUZEA, nebo raději k pravoslavnému kostelu SV. DIONÝSA.

Zakynthos uspokojí i ty nejnáročnější milovníky přírodních krás. Díky své zeleni, krásné a divoké přírodě s citrusovými a olivovými háji a kopcům porostlým piniovými lesy - si Zakynthos vysloužil lichotivou přezdívku "OSTROV VŮNÍ". Benátčané, kteří krásu tohoto ostrova vždy obdivovali, Zakynthos nazývali coby "FIORE DE LEVANTE" neboli "KVĚTINA VÝCHODU".

Na své si přijdou i milovníci klidu, který poskytují proslulá letoviska. Jedno z nejpopulárnějších letovisek, ARGASSI, si stále ještě udržuje onen pověstný řecký šarm i nesmírně vřelou atmosféru. Letovisko je lemováno dlouhou písečnou pláží s průzračně čistým mořem. Argassi navíc leží jen 3 km od hlavního města. Noční život si naplno vychutnávejte na hlavní třídě. Argassi zároveň představuje pomyslný vstup na nejkrásnější pláže Řecka. Záhy se tak ocitnete na pohádkových plážích zvučných jmen, jako jsou BANANA BEACH, PORTO ZORO a GERAKAS.

Pokud chcete spatřit nejhezčí část ostrova Zakynthos, pak navštivte letovisko VASSILIKOS. Průzračné moře, romantická zákoutí zvoucí k nekonečným procházkám, vyhřáté pláže a nedotčenou přírodu - najdete právě tady!

K dalším vyhledávaným lokalitám náleží letoviska TSILIVI, KALAMAKI, ALIKANAS či ALYKES. Jsou to klidná letoviska s překrásnými plážemi a pozvolným vstupem do vody.

Když už jsme u těch pláží, rozhodně se nezapomeňte vydat na východní část ostrova, abyste nedaleko vesnice ANAFOTIRIA navštívili světoznámou pláž NAVAGIO. Ptáte se, co že ji tak proslavilo? V roce 1983 na ní totiž ztroskotala pašerácká loď Navagio, jejíž vrak se zasloužil o zcela unikátní podobu této pláže. Původní název pláže s bílým pískem a azurovým mořem, jejíž obraz dokresluje skalní masív, byl AGIOS GEORGIOS. Nechcete-li se s touto pláží seznamovat pouze na pohlednicích, uspořádejte výlet lodí, což je vlastně jediný možný způsob dopravy na tuto pláž. Dobrodružnější povahy si rády pronajmou loďku v přístavu PORTO VROMI.

Neměli byste si nechat ujít ani prohlídku některé z místních vesnic. Tak třeba vesnice BOCHALI se chlubí krásným výhledem na hlavní město, ve vesničce MACHERADO stojí za prohlídku pozoruhodný kostel AGIA MAVRA ze 14. století. Uvnitř na vás čeká zázračná ikona, kterou neustále obklopuje množství darů. Nechte se i vy benátskou zvonicí přilákat tak jako mísní poutníci. Rozmanité řemeslné dílny vás pozvou do svých útrob ve starobylé vesnici VOLIMES. Zajímavostí Volimes je benátská věž a kostel s freskami.

Podnikněte ještě alespoň jednu výpravu lodí a to na proslulý ostrůvek MARATHONISI (neboli Želví ostrov), který svým tvarem připomíná právě želvu. Čas od času u něj šťastlivci spatří sympatické návštěvníky, chráněné mořské želvy Karety obecné (Caretta caretta). V zátokách LAGANAS a GERAKAS kladly želvy, které se staly symbolem ostrova, po dlouhá léta svá vajíčka. Bezohledné jednání lidí však jejich existenci ohrozilo, nyní jejich osud závisí mj. na pomoci dobrovolníků. Mnohé agentury organizují výlety kolem ostrova, zúčastněte se!

Na východním pobřeží, v oblasti ASPROS VRAHOS u mysu SKINARI, budete moci navštívit tzv. MODRÉ JESKYNĚ VOLIMES. Jméno jeskyně získaly díky světle modré mořské barvě. Největší jeskyně nese název KYANON SPILAIO.

Část svého pobytu věnujte plachtění nebo potápění. Podle znalců je Zakynthos jedním ze čtyř nejlepších potápěčských lokalit v Evropě.

Zakynthos byl vždy nevyčerpatelným zdrojem inspirace pro řadu umělců. Oblíbené místo k odpočinku nalezla na ostrově i božská dvojčata Artemis a Apollón. Není tedy snad ani pochyb o tom, že Zakynthos udělá dojem i na vás! Přemýšlíte, jaký suvenýr vám bude připomínat tuto pohádkovou dovolenou? Vězte, že ten nejlepší dar si odvezete ve své mysli. Kombinace klidu, barev, jemného písku a rozmanité přírody polaská vaše smysly natolik, že si budete připadat jako na návštěvě v jiné galaxii.

Vyhledávání nejlevnější dovolené!

Tento formulář vyhledává aktuální zájezdy z nabídky více než 200 českých CK. Zadejte si vlastní kritéria dovolené a najděte si ten nejlepší dostupný zájezd!

Zajímavé odkazy

Dovolená - rady na cestu
Necenzurované informace o turistických cílech

Další informace o Zakynthosu: